Прекрасна уметност: Овој артист црта на лисја со остатоците од утринското кафе

Индонезискиот артист Гидак ал-Низар ја почнал својата кариера како лате артист, но од тогаш па наваму неговата креативност еволуирала, водејќи кон настанување на овие прекрасни уметнички дела. Тој со помош на едноставно црно кафе создава магија врз необично платно – лисјата. Резултатот е серија од сцени со топли бои кои се совршена комбинација од природата и човековиот омилен пијалак, кафето. Погледнете…

(1) Прекрасна уметност: Овој артист црта на лисја со остатоците од утринското кафе

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар