27 август 2015 | Кафе пауза

Тест: Што открива начинот на кој ја јадете вашата пица за вашиот карактер?

Сѐ што правите во животот, без разлика дали е навика или не, открива по некаква карактеристика за вас. Дури и јадењето пица.

ТВ серија: Плашете се од живите мртовци (Fear the Walking Dead)

Како се распаднал светот каков што го знаеме денес по појавата на првите „мртви“?

Како дрогата влијае на мозокот? – Артистка цртала автопортрети 9 часа под дејство на LSD

Многу артисти експериментираат со ефектот на дрогата врз нивната работа. Оваа артистка 9 часа поминала во цртање автопортрети додека била под дејство на LSD.

Секс поза за секоја должина на пенисот: Која поза е идеална за вас?

Велат дека „големината не е важна“, но важна е техниката...

Писмо кое ќе ви ги насолзи очите: Како е да имате, а како да немате?

Какво е чувството да имате нешто, а потоа да го изгубите?

Писмо од бившата жена: Благодарам што ми ги даде најтешките години од мојот живот

Писмото од една анонимна жена упатено до нејзиниот бивш сопруг веднаш стана популарно низ целиот интернет. А еве и зошто...

Бразилско фенирање: Одличен третман за подобрување на оштетената коса од сонце

Дали кога се вративте од летниот одмор забележавте дека вашата коса е оштетена од морската сол и сонце?

Кога маските ќе паднат: 5 знаци кои откриваат дека вашата врска е „болна“!

Многумина од нас не сакаат да признаат дека се наоѓаат во неквалитетна љубовна врска, сè додека не дојде до раскинување.

Уникатно дизајнирани капачиња за чаши кои ве бакнуваат додека го пиете вашето утринско кафе

Многу луѓе имаат топли чувства кон нивната утринска шолја кафе. па зошто да не би ги искажале овие емоции со мал бакнеж на усните?