Тест: Што открива начинот на кој ја јадете вашата пица за вашиот карактер?

Сѐ што правите открива по нешто за вашиот карактер. Многу од тоа е базирано врз навика – на начинот на којшто сте научиле да ги правите нештата кога сте биле мали, ќе продолжите да ги правите и подоцна во животот.

1-test-shto-otkriva-nachinot-na-koj-ja-jadete-vashata-pica-za-vashiot-karakter-kafepauza.mk

Ја виткате

2-test-shto-otkriva-nachinot-na-koj-ja-jadete-vashata-pica-za-vashiot-karakter-kafepauza.mk

Прво ја јадете кората

3-test-shto-otkriva-nachinot-na-koj-ja-jadete-vashata-pica-za-vashiot-karakter-kafepauza.mk

Јадете со нож и виљушка

4-test-shto-otkriva-nachinot-na-koj-ja-jadete-vashata-pica-za-vashiot-karakter-kafepauza.mk

Ја гризете директно

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзин начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар