Неверојатни фотографии од Истанбул кои изгледаат како сцени од филмот „Inception“

Драги фанови на филмот „Inception“, „Flatland“ не е продолжение, но сепак претставува еден фасцинантен проект.

Ако различните видови кафиња беа мачиња, тие ќе изгледаа вака…

Кој би рекол дека и од кафето може да се создава уметност...

36 причини зошто никогаш не треба да практикувате сноубординг

Секој што тврди дека ужива во сноубордингот лаже. Никој не може да ужива во овој недефиниран спорт, кој нуди многу малку возбуда и е без одредени правила.
Датум: 27 јан 2016

6 причини зошто вашите штикли изгледаат евтино

Сè додека знаете што ги прави штиклите да изгледаат евтино и свесни сте дека она што можеби изгледа добро на скапите, не мора да изгледа убаво и на поевтините, нема да згрешите во вашиот избор на обувки.
Датум: 27 јан 2016

23 значајни цели во врските кои не се поврзани со веридба или свадба

Кога зборуваме за романтична врска, постојат неколку цели кои е потребно да ги исполниме за врската да биде долга и успешна.
Датум: 27 јан 2016

За девојките со тенка коса: 5 супер трикови кои ќе ви помогнат да го добиете посакуваниот волумен

Кога имате ваков тип коса, мора да бидете креативни ако сакате да добиете фантастичен волумен.

Неверојатни цитати од прекрасниот Пабло Неруда

Поетите продолжуваат да живеат преку стиховите коишто ги оставаат зад себе.

3-минутна вежба која ќе ви го подобри држењето на телото

Тоа што многу луѓе не го разбираат е дека исправеното седење е всушност лошо за вас, најмногу затоа што предизвикува многу стрес на вашиот ‘рбет.

Можете ли да ги најдете 6-те зборови кои се скриени во овие цртежи?

Ако сте како поголемиот дел од луѓето на Интернет (и во целиот свет), тогаш сигурни сме дека уживате да решавате загатки.
12