36 причини зошто никогаш не треба да практикувате сноубординг

Секој што тврди дека ужива во сноубордингот лаже. Никој не може да ужива во овој недефиниран спорт, кој нуди многу малку возбуда и е без одредени правила. Истовремено ве ограничува во просторот каде што можете да го практикувате, а најлошото е во тоа што ви ја убива индивидуалноста и не дозволува да го искажете вашиот сопствен стил. Ако некој ви вели дека со нетрпение ја очекува зимата за да ужива во снегот и сноубордингот, не верувајте му.

36 причини зошто никогаш не треба да практикувате сноубординг

Погледнете ги следниве фотографии и дознајте дали горенаведените тврдења се точни…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

 1. nekoj Reply

  Popoleka no sigurno gi stigate Motika , I pravo kon dno i dvete stranici … Pola od slikite nemaat vrska so bordanje nego aj statija da se napravi views da imame …ne bidete mizerni

 2. Михаил Reply

  Зошто некој би го правел ова со сила доколку не му претставува задоволство? Се додека не е присилен да го прави истото секако. “Ако некој ви вели дека со нетрпение ја очекува зимата за да ужива во снегот и сноубордингот, не верувајте му” kаде ви е логиката во ова што го имате напишано? Прво од сопствено искуство ке кажам дека потполно уживам во сноубордингот и секако не сум прислиен да го правам ова, можеби лажам нели? Ви предлагам повторно да го прочитате убаво ова што го имате напишано..

  • Кафе пауза Reply

   Михаил, текстот е напишан во иронија со цел да ги истакне сите убави страни на овој спорт. 🙂

Остави коментар