Шолја за кафе и чај која ќе ве стопли во студените зимски денови

Оваа шолја е баш тоа што ни треба во овој период од годината. Дизајнирана е така што овозможува да си ги пикнете рацете во неа и да се стоплите кога ви се смрзнати рацете.

Шолја за кафе и чај која ќе ве стопли во студените зимски денови

Дизајнот овозможува топлината од течноста да се задржува во внатрешноста на извиената рачка и на тој начин ви го одржува и напитокот и вашите раце постојано топли.

ToastyMUG, како што се вика оваа иновативна керамичка шолја, се произведува во Италија и чини 44 долари, а за достава во Европа се доплаќаат само 5 долари.

Шолја за кафе и чај која ќе ве стопли во студените зимски денови Шолја за кафе и чај која ќе ве стопли во студените зимски денови Шолја за кафе и чај која ќе ве стопли во студените зимски денови Шолја за кафе и чај која ќе ве стопли во студените зимски денови


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар