27 август 2012 | Кафе пауза

Ламборгини „Зелена беретка“

Основен модел надграден со рачно изработен челичен систем за исфрлање на издувните гасови, рачно изработени бандаши, можност за додавање на уште 50 коњски сили на фабричките 570, и уште многу електроника...

Љубовен астролошки профил за женски Ракови

Жената Рак е спонтана и возбудлива. Знае да сака длабоко и ужива во еротски љубовни сеанси со бакнежи од кои ѝ се свртува во главата. Штом го пробиете нејзиниот железен оклоп, ќе уживате во сите слатки нешта кои таа ги поседува.

Маска од кафе и какао за свежо лице

Можеби не сте знаеле дека кафето ја зацврстува кожата, ги намалува брчките и отеченоста на лицето. Какаото на сувата кожа ѝ дава свежина и ја прави мека, а истовремено ја смирува и иритираната.

Жени од минатото кои нè инспирираат до ден-денес

Со текот на времето, жените успеаа да се изборат за своето место во области кои се сметаа за типично машки, како што се политиката, авијацијата, биологијата, па дури и комедијата.
Датум: 27 авг 2012

Како да вежбате помалку, а да слабеете побргу?

Најновите истражувања покажуваат дека возрасните луѓе кои тренираат помалку време дневно, можат да изгубат исто толку килограми колку оние кои имаат редовен долготраен тренинг.

Оживеаја графитите на мистериозниот Бенкси

Британскиот фотограф Ник Стерн користејќи вистински предмети и луѓе како модели, направил реални верзии на најпознатите дела на талентираниот стрит артист.
Датум: 27 авг 2012
, Автор: