14 мај 2012 | Кафе пауза

Шангај – градот на милионерите

Најбогати луѓе во овој град се бизнисмените, инвеститорите во недвижнини, како и професионалните инвеститори, стои во извештајот направен за милионерите од Шангај.

Откријте која е вашата страст

Доколку сè уште не сте пронашле нешто што ќе ви ги полни батериите, следните чекори имаат за цел да ви помогнат да откриете што е тоа и да уживате во она што сакате да го правите.

Електричен велосипед од Ауди

Е-моделот на Ауди се одликува со преубав дизајн, лесен рам изработен од карбонски влакна и можност начинот на возење да се менува преку смартфон прикачен на воланот.

Приказната на Џош и Грејс која ќе допре до сечие срце

Моето име е Џош и имам 18 години! Ова е мојата најдобра другарка и постара сестра Грејс...

Сексот после кавга дејствува како кокаин

Општо познато е дека сексот после голема кавга е многу добар. Но, докторите тврдат дека помирувањето на партнерите во кревет има ист ефект како и кокаинот.

10 причини зошто не напредувате во кариерата

Верувате дека успешно си ја работите работата, но вашиот шеф никако да го согледа тоа и да ве унапреди. Преиспитајте се себеси и дознајте како да ја постигнете целта. Прифатете ја одговорноста за сопствените грешки.
Датум: 14 мај 2012
, Автор:

Интересни факти поврзани со виножитото

Виножитото дава позитивна енергија, неговите бои имаат релаксирачко влијание врз оние кои ги гледаат. Виножитото е универзален симбол за мир и хармонија...
Датум: 14 мај 2012
, Автор:

Накит инспириран и изработен од кафе

Еве неколку идеи како да направите накит од зрна кафе или пак накит, кој носејќи го на себе јасно ќе покаже дека сте негови големи љубители.
Датум: 14 мај 2012
, Автор: