Приказната на Џош и Грејс која ќе допре до сечие срце

Приказната на Џош и Грејс која ќе допре до сечие срце

Од време навреме, се случува да наидеме на едноставна приказна која ќе ни донесе насмевка на лицето и солзи во очите. Приказна која ќе нè натера да сфатиме колку е важно да имаме надеж за иднината, како и разбирање и поддршка од најблиските.

Пораката која Џош и Грејс сакаат да ја споделат со сите нас е токму таква – полна со љубов, разбирање, отвореност и почит. Погледнете ги овие фотографии и ќе сфатите за што станува збор…

Запознајте ги Џош и Грејс

Моето име е Џош и имам 18 години!

Запознајте ги Џош и Грејс

Ова е мојата најдобра другарка и постара сестра Грејс.

Запознајте ги Џош и Грејс

Некои велат дека имам хендикеп...

Запознајте ги Џош и Грејс

Грејс вели дека имам способност на која може да ù се завидува...

Запознајте ги Џош и Грејс

Способност да сакам безусловно, да не осудувам.

Запознајте ги Џош и Грејс

И НЕ се плашам да бидам ЈАС 🙂

Запознајте ги Џош и Грејс

Имам Даунов Синдром

Запознајте ги Џош и Грејс

Имам дополнителен хромозом.

Запознајте ги Џош и Грејс

Грејс вели „Вистинските пријатели не ги бројат хромозомите“

Запознајте ги Џош и Грејс

Луѓето некогаш употребуваат многу лоши зборови, но МНОГУ луѓе ме сакаат.

Запознајте ги Џош и Грејс

Ова значи дека зборовите БОЛАТ, но тие воопшто не ме опишуваат мене.

Запознајте ги Џош и Грејс

ЈАС СУМ... БУДАЛЕСТ

Запознајте ги Џош и Грејс

СМЕШЕН

Запознајте ги Џош и Грејс

ПОЛН СО ЉУБОВ

Запознајте ги Џош и Грејс

ЖЕЛЕН ДА ПОМАГАМ

Запознајте ги Џош и Грејс

ПАМЕТЕН

Запознајте ги Џош и Грејс

И имам чувства исто како вас и вашите пријатели

Запознајте ги Џош и Грејс

Ќе ви дадам шанса, ако и вие ми дадете мене.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. Марија Смокварска Reply

    Браво!!!

  2. Jelena Reply

    браво, кафепауза, што ни го пренесовте ова! Преубаво, човечно и сочувствително!

Остави коментар