15 ноември 2012 | Кафе пауза

Заљубете се во Њујорк

Оваа колекција на фотографии е направена од авторот Gaudet, французин од Париз кој веќе пет години живее во Њујорк. Само преку разгледување на неговите дела, можете да ја почувствувате неговата љубов кон градот.

10 клучни особини на добрите родители

Психологот Лион Селцер издвоил 10 клучни особини кои треба да ги поседува секој родител, за да успее да го изведе детето на прав пат.

Необични трикови за убавина кои прават чуда

Брзо решение за оние мали проблемчиња што нè мачат секојдневно...

Најслатките видеа за 2012 година

Уживајте во видеата кои во 2012 година беа гледани, поради тоа што уште на прво видување, ги стоплија срцата на сите гледачи.

Зошто ја сакаме есента?

Топло чајче или кафе додека надвор врне а вие се опуштате со добра книга... Зимници, вкусни јадења и пити подготвени со сезонско овошје. Мирисот на ајвар или слатко...
Датум: 15 ное 2012
, Автор:

Кога љубовните двојки ќе си ги заменат улогите и облеката

Знаеме дека паровите колку подолго се заедно, толку повеќе наликуваат еден на друг. Имаат слични стилови, но не и исти парчиња облека. Кога и тоа би го надминале...
Датум: 15 ное 2012
, Автор:

Чаши за кафе „Ctrl-Alt-Del“

Кога ќе ви се блокира компјутерот, трите копчиња на тастатурата се спасоносната комбинација. За жал, не можеме да ја примениме и кога ќе ни „прегрее“ мозокот. Во тој случај посегнуваме по кафето...
Датум: 15 ное 2012
, Автор: