14 ноември 2013 | Кафе пауза

Како изгледаше вчерашното шоу на „Victoria’s Secret“?

Вчера се одржа големото шоу на „Victoria's Secret“ кое секоја година станува сè поголем спектакл. Блескаа скапоцени камења, летаа пердуви, музиката беше одлична, моделите фантастични.

Модерен фамилијарен стан во Словачка

Овој модерен стан се наоѓа во Бојнице, Словачка, а е дело на архитектонската куќа RULES Architekti.

Шолја за кафе на која мора да ѝ кажете ДА

Оваа шолја е одличен предмет со кој момците можат да ја тестираат подготвеноста на нивните девојки за брак.
Датум: 14 ное 2013
, Автор:

ТВ серија: Рејвенсвуд (Ravenswood)

ТВ серија за 5 тинејџери чии животи одеднаш ќе се поврзат поради фаталната клетва која долго време го демне градот Рејвенсвуд....

Девојка „облечена“ во фустани нацртани на огледало

Фустаните нацртани во огледалото изгледаат како да се сошиени од различни материјали. Изгребаното и валкано огледало со украсна рамка, само им додава повеќе длабочина...

Среќа е да бидете задоволни од она што сте

Како да бидеме среќни? Со тоа што ќе сме задоволни со себе и со сопствениот живот. Задоволството од себе и сопствениот живот е клучен фактор за среќа.

30 моќни и потресни фотографии

Некои од фотографиите ќе ве вознемират, додека други ќе ве исполнат со радост.

Природни маски за вашето лице

Маските за лице направени од здрави состојки не само што длабински ќе ја исчистат вашата кожа, туку и ќе го забават нејзиното стареење.

Најдобро чуваната тајна за успешна љубовна врска

Луѓето можат да се поделат во 3 категории: оние кои даваат, оние кои балансираат и оние кои земаат. Вашата категорија може да го детерминира успехот и среќата на вашата врска.

Првото куче во светот кое се искачило на Монт Еверест

Запознајте го Рупи, поранешно улично куче кое влезе во историјата така што стана првото куче во светот кое се искачило на Монт Еверест.

Познати жени кои блескаат во своите 40-ти години

Овие моќни жени дефинитивно блескаат и покрај тоа што веќе одамна се влезени во „зрелите“ години.