16 јули 2013 | Кафе пауза

Како ќе изгледа ѕвезденото небо доколку нема градска светлина?

Фотографот Тиери Коен ни дава шанса да погледнеме како некои од најголемите градови би изгледале доколку би имале чисти неба и нималку градска светлина.

Трите фази на вљубување кај мажите

Повеќето мажи ги кријат своите емоции, но благодарение на говорот на телото и знаците кои ги испраќаат, лесно можеме да препознаеме какви се нивните вистински романтични чувства.

ТВ серија: Црно сираче (Orphan Black)

Кога излезот од проблемите е влез во нов свет каде има многу такви како тебе
Датум: 16 јул 2013
, Автор:

Музички стихови: Уникатноста на видовите – Ју Ту (Original of The Species – U2)

Стихови напишани од Боно кои се инспирирани од ќерката на Еџ, но имаат универзална димензија и можат да се однесуваат на секое дете...

Призматични фотографии од прекрасната Тоскана

Инспирација во Тоскана пронашол фотографот Аднан Бубало кој создал серија прозрачни фотографии карактеристични по начинот на кој се фатени различните слоеви, боите и светлината.
Датум: 16 јул 2013
, Автор:

Опуштени летни фустанчиња за секоја пригода

Фустанчиња се омиленото парче облека на секоја девојка во летниот период...
Датум: 16 јул 2013
, Автор:

Кога рационализирањето ви го попречува патот до среќата

Дали може прекумерното размислување за вашите избори да ви го попречи патот до среќата?

Како побрзо да ви се исуши лакот на ноктите?

Еве како да направите вашите нокти многу побрзо да се исушат без да трошите пари на скапи продукти.
Датум: 16 јул 2013
, Автор:

Торта во чест на Декстер – да ти е страв да ја пробаш :)

За да ја вкусите оваа торта, треба да имате силен желудник :D
Датум: 16 јул 2013
, Автор:

Звукот на вашата омилена шолја кафе

Обидете се да се концентрирате на звуците во кујната, додека го подготвувате ова задоволство над задоволствата... ;)
Датум: 16 јул 2013
, Автор: