Неверојатна лате уметност

Казуки Јумамото е јапонски артист кој моментално живее и работи во Осака. Тој со помош на обична чепкалка за заби создава прекрасна лате уметност со портрети за муштериите во „Cafe10g“. Јумамото исто така ја споделува својата уметност и на Твитер, каде што има неверојатни 85.000 следачи кои се фасцинирани од неговите најнови креации. Погледнете и вие дел од оваа неверојатна и уникатна колекција на лате уметност.Неверојатна лате уметност Неверојатна лате уметност Неверојатна лате уметност Неверојатна лате уметност Неверојатна лате уметност Неверојатна лате уметност Неверојатна лате уметност Неверојатна лате уметност Неверојатна лате уметност Неверојатна лате уметност Неверојатна лате уметност Неверојатна лате уметност Неверојатна лате уметност Неверојатна лате уметност Неверојатна лате уметност Неверојатна лате уметност Неверојатна лате уметност


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. Palessa Reply

    Uta no prince-sama! 🙂

Остави коментар