Звукот на вашата омилена шолја кафе

Звукот на вашата омилена шолја кафе

Покрај опојната миризба и силниот вкус кој ви ги разгалува сетилата, кафето може да биде и вашата утринска музика. Како? Обидете се да се концентрирате на звуците во кујната, додека го подготвувате ова задоволство над задоволствата…
(1) Звукот на добрата шолја кафеА, еве како звучи подготовката на омиленото кафе на Американецот Диего Стоко. Најпрво погледнете го видеото, па потоа и со затворени очи уживајте во неговите звуци. Нема потреба да говориме за разликата. 😉Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

  1. miki Reply

    brao :)))

Остави коментар