Торта во чест на Декстер – да ти е страв да ја пробаш :)

Оваа по малку морбидна торта е во реална големина на популарниот сериски убиец, Декстер Морган (Мајкл Хол). Долга е 178 сантиметри и тешка 105 кг, а нејзин креатор е талентираната Annabel de Vetten.(1) Торта во чест на Декстер - да ти е  страв да ја пробаш :) (2) Торта во чест на Декстер - да ти е  страв да ја пробаш :)Тортата е направена за прослава на последната сезона од фантастичната серија, а за крајниот резултат на Анабел ѝ биле потребни цели 100 часа. Па, дали сте за едно парче? 🙂 (3) Торта во чест на Декстер - да ти е  страв да ја пробаш :) (4) Торта во чест на Декстер - да ти е  страв да ја пробаш :) (5) Торта во чест на Декстер - да ти е  страв да ја пробаш :) (6) Торта во чест на Декстер - да ти е  страв да ја пробаш :) (7) Торта во чест на Декстер - да ти е  страв да ја пробаш :) (8) Торта во чест на Декстер - да ти е  страв да ја пробаш :)


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар