Торта во чест на Декстер - да ти е страв да ја пробаш :)

Торта во чест на Декстер – да ти е страв да ја пробаш :)

Оваа по малку морбидна торта е во реална големина на популарниот сериски убиец, Декстер Морган (Мајкл Хол). Долга е 178 сантиметри и тешка 105 кг, а нејзин креатор е талентираната Annabel de Vetten.(1) Торта во чест на Декстер - да ти е  страв да ја пробаш :) (2) Торта во чест на Декстер - да ти е  страв да ја пробаш :)Тортата е направена за прослава на последната сезона од фантастичната серија, а за крајниот резултат на Анабел ѝ биле потребни цели 100 часа. Па, дали сте за едно парче? 🙂 (3) Торта во чест на Декстер - да ти е  страв да ја пробаш :) (4) Торта во чест на Декстер - да ти е  страв да ја пробаш :) (5) Торта во чест на Декстер - да ти е  страв да ја пробаш :) (6) Торта во чест на Декстер - да ти е  страв да ја пробаш :) (7) Торта во чест на Декстер - да ти е  страв да ја пробаш :) (8) Торта во чест на Декстер - да ти е  страв да ја пробаш :)


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар