06 јуни 2013 | Кафе пауза

Интервју со бендот „Бета Хаус“

Млад рок бенд, кој не се ограничува во стилот на музика и експериментира со реге ритмови, диско и фанк гитари и слично...

Патување за обожавателите на „Игра на троновите“

Фановите на хит серијата, која е во продукција на „HBO“ сега можат организирано да појдат во прошетка низ повеќето локации каде што е снимана серијата.

Погледнете ги сите убавини на Париз во помалку од три минути

Ова неверојатно видео ќе ви ги претстави сите знаменитости кои задолжително треба да ги посетите доколку појдете во градот на светлината, Париз.

Забавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвезди

Патрик Торендал, попознат како Пиџет направил импресивна колекција од фотографии со познатите ѕвезди, но ниедна од нив не е вистински фотографирана.

Умно дизајнирана шолја која ги лови „залутаните“ капки кафе

Драги кафеџии, на повидок е решение за круговите кафе на масата, врз документите на вашето биро или на тастатурата. ;)
Датум: 06 јун 2013
, Автор:

Скок од Монт Еверест – највисокиот скок од планина на сите времиња

Адреналинско одбележување на 60-годишнината од првото освојување на Монт Еверест

Таткото како суперхерој во очите на неговата ќерка

Италијанката Џулија Пекс од Милано која работи како илустратор и фотограф, направила многу интересни креации за денот на татковците.