Таткото како суперхерој во очите на неговата ќерка

Италијанката Џулија Пекс од Милано која работи како илустратор и фотограф, направила многу интересни креации за денот на татковците. Таа на брилијантен начин го претставила својот татко како суперхерој, цртајќи врз фотографии од него.Таткото како суперхерој во очите на неговата ќерка

„Кога имав шест години, го советував мојот татко да стане професионален борач, бидејќи тој беше неизмерно силен, најверојатно еден од најсилните мажи во светот. Тој тогаш беше мојот суперхерој и сè уште е“  – вели таа.

Таткото како суперхерој во очите на неговата ќерка Таткото како суперхерој во очите на неговата ќерка Таткото како суперхерој во очите на неговата ќерка Таткото како суперхерој во очите на неговата ќерка


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар