Патување за обожавателите на „Игра на троновите“

Фановите на хит серијата, која е во продукција на „HBO“ сега можат организирано да појдат во прошетка низ повеќето локации каде што е снимана серијата.Патување за обожавателите на „Игра на троновите“Серијата направена по серијалот на книги „Песна од лед и оган“ достигна неверојатна популарност, а за тоа доволно говори и фактот што по деветтата епизода во третата сезона, цела интернет заедница се зави во црно.Патување за обожавателите на „Игра на троновите“Инспирирана од популарноста на серијата, една туристичка агенција од Сан Франциско сега нуди тури по локациите што се користени како сетови при снимањето. Во турата влегуваат Дубровник во Хрватска, како и многу локации низ Северна Ирска. Низ турата со вас секогаш патува водич, кој постојано споделува информации за серијалот и потсетува на занимливости поврзани со серијата и моментално посетената локација. Дел од сцените во серијата се снимани и во Шкотска, Исланд, Мароко и Малта.Патување за обожавателите на „Игра на троновите“ Патување за обожавателите на „Игра на троновите“ Патување за обожавателите на „Игра на троновите“


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар