Шолја за кафе која спие додека спиете и вие

Утринската шолја за кафе (Morning Cup) е сензитивна на топлина, па така, во зависност од тоа во која состојба се наоѓа: празна или полна со топла течност, таа го менува своето расположение.

Шолја за кафе која спие додека спиете и вие

Додека спиете, нејзините очи ќе бидат затворени, штом се разбудите и си го сипете свареното утринско кафе, ќе се разбуди и вашата шолја која ќе ве поздрави со широко отворени очи. Истовремено се менува и бојата на шолјата од црна во бела. Дизајнот е на Damion O´Sullivan, а можете да ја нарачате од Амазон за 9.55 долари.

Шолја за кафе која спие додека спиете и вие Шолја за кафе која спие додека спиете и вие Шолја за кафе која спие додека спиете и вие Шолја за кафе која спие додека спиете и вие

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Jas Reply

  soljata verojatno menuva boja otkako kafeto ke se oladi, a ne otkako ke se ispie….poso na poslednata slika, soljata e polna so kafe a bojata e smeneta…
  toa moze da znaci deka menuva boja koga kafeto ne e veke vrelo za pienje!!!

  • Кафе пауза Reply

   Објаснето е во текстот. Очите се отвораат и шолјата станува бела кога ќе се сипе топла течност. На последната слика е илустрирано врело кафе.

  • A Reply

   штом се разбудите и си го СИПЕТЕ свареното утринско кафе, а не ИСПИЕТЕ 😉

Остави коментар