04 јули 2013 | Кафе пауза

Летни фустани за на свадба

Летото е период кога се прават многу свадби и период на убаво облекување. Па за такви специјални прилики како што се свадбите, поинаку и не треба да биде. Направивме селекција од 14 модели на фустани...
Датум: 04 јул 2013
, Автор:

Дуксери кои ќе ве трансформираат во средновековен витез

Можеби фати лето и не е време за носење дебела облека, но сепак овие дуксери го заслужуваат вашето внимание.

Шолји за кафе со животински муцки

Шолјите изгледаат сосема вообичаено однадвор и додека се на масата, сè додека не се напиете од нив.
Датум: 04 јул 2013
, Автор:

Фантастично детско игралиште во Австралија

Во Националната ботаничка градина на Австралија во Камбера, компанијата за урбанистички дизајн „Taylor Cullity Lethlean“ поставила фантастично игралиште за деца.

Романтична свадбена фотосесија сместена во 20-тите

Љубовта е безвремена, таа е сеќавање за вчера, среќа за денес и ветување за утре. А оваа фотосесија го прикажува токму тоа.

4 причини за да јадете путер од кикиритки

Путерот од кикирики не се употребува многу во исхраната кај нас, но има многу причини за веднаш да го внесете во вашето мени.

Познати ѕвезди за кои не сте знаеле дека имаат напишано книга

Познатите холивудските ѕвезди и пејачите секогаш се обидуваат да бидат во центарот на вниманието на јавноста, па редовно експериментираат.

10 фантастични африкански острови

На овој континент има помали островчиња, кои дефинитивно вреди да се посетат барем еднаш во животот. Тие имаат фасцинантна историја, уникатен див свет и плажи кои би ја разнежниле сечија душа.

Најубавите кабриолети на светот

Замислете си некој од овие кабриолети, сонце, малку ветар во косата, гласна музика и некоја драга личност покрај вас…

Визуелно претставување на невротичните нарушувања

Фотографот Џон Вилијам Киди во минатото имал проблеми со наксиозноста и други невротични нарушувања, но денес од тоа црпи инспирација во својата уметничка дејност.