12 април 2013 | Кафе пауза

Заспаното бебе и преслатките мали булдози

Без многу должење и објаснување, ова е дефинитивно една од најслатките фотосесии што некогаш е направена...

Модерни прстени инспирирани од принцезите на Дизни

Блогерката Sierra со помош на сервисот за креирање на уникатен накит „Gemvara“ направила многу интересни прстени...

Филм: Гангстерски одред (Gangster Squad)

Целта ги оправдува средствата...

Ледено ирско кафе

Одлично кафе кое ќе ви го разубави денот...

Како да го намалите целулитот со помош на кафе?

Прочитајте како можете да ги употребите остатоците од утринското кафе во борбата против целулитот...

Неонски водопади кои сепак се од овој свет

Креативни фотографи лесно создале надрелани пејзажи.

Артистка рекреира познати уметнички слики на тост лепчиња

Норвешката артистка Ида Скивенс го издигна играњето со храна на сосема ново ниво.