02 декември 2013 | Кафе пауза

Совршена подвижна масичка за вашиот лаптоп

Без разлика дали работите професионално на лаптоп или го користите за сурфање или играње игри, оваа масичка е она што цело време ви требало, но не сте ни биле свесни.
Датум: 02 дек 2013
, Автор:

Како изгледа совршената љубовница?

Најважно е какви жени бираат мажите за нивни долгогодишни партнерки со кои ќе стапат во брак и ќе го делат животот. Но, не помалку важно е и каков е профилот на љубовниците со кои мажите најчесто изневеруваат.
Датум: 02 дек 2013
, Автор:

25 знаци дека не сте тип на човек за љубовна врска

Не е секој за врска, барем не во одреден период од животот. Ако сте во таков период или тоа ви е во природата на карактерот, веројатно ќе се препознаете во голем дел од овие знаци.
Датум: 02 дек 2013
, Автор:

Одблизу со ретките опасни бенгалски тигри

Основачот на Институтот за многу загрозени и ретки видови (T.I.G.E.R.S.) и тренер на егзотични животни д-р Багаван Антл секојдневно добива уникатна можност да се најде лице в лице со голем број бенгалски тигри.
Датум: 02 дек 2013
, Автор:

7 правила за животот

Лесно е да се пишуваат правила за животот, но некако тешко е да се живее според нив. Сепак, убаво е да најдеме инспирација во она што произлегува од нас во моментите на мудроста.
Датум: 02 дек 2013
, Автор:

Корисни примени на филтерот за кафе

За што друго може да се искористи филтерот за кафе? Ќе се изненадите кога ќе видите дека покрај примарната улога, има и уште многу други практични примени.

Зошто да ѝ се радувате на зимата?

Како што есента доаѓа при крај, време е да се подготвите за она што го носи зимата. Ладното време, топлата облека, вкусното чајче се само некои од работите кои ја прават зимата поубава.

Нов Зеланд каков што никогаш нема да го доживеете

Веројатно никој од нас нема да оди во Нов Зеланд како пилот за со својот авион одозгора да го разгледува овој рај на крајот на светот.

6 чудни симптоми кои укажуваат на стрес

Ова се шесте најчести симптоми на стрес за кои најверојатно не сте чуле досега.
Датум: 02 дек 2013
, Автор:

Хипстери над хипстерите

Луѓе кои успеале да побегнат од мејнстримот

Промоција на книгата „Белешките на Лајла Грејс“ од Марија Јаневска

Во среда, 4 декември во 19 часот во кафе Концепт 37 ќе се одржи промоција на книгата „Белешките на Лајла Грејс“ на Марија Јаневска, македонски блогерист, колумнист и автор на кратки текстови и новели.
Датум: 02 дек 2013
, Автор: