Уживајте во шолја 3Д кафе

Дури и да не сте преголеми обожаватели на кафе, со сигурност нема да одолеете на феноменалните креации на јапонскиот уметник Казуки Јамамото. Овој 26-годишен Јапонец, чија кафе-уметност ја видовме и претходно, создава фантастични 3Д скулптури од млечната пена на кафињата, а со тоа ги анимира и привлекува гостите во кафулето „Cafe10g“ во Осака. Која креација најмногу ви се допаѓа?Уживајте во шолја 3Д кафе Уживајте во шолја 3Д кафе Уживајте во шолја 3Д кафе Уживајте во шолја 3Д кафе Уживајте во шолја 3Д кафе Уживајте во шолја 3Д кафе Уживајте во шолја 3Д кафе Уживајте во шолја 3Д кафе Уживајте во шолја 3Д кафе


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар