Фото: Како сопствениците на кучиња го гледаат својот миленик?

Фото: Како сопствениците на кучиња го гледаат својот миленик?

 

„Доколку нема кучиња во рајот, тогаш кога ќе умрам, сакам да одам онаму каде што одат тие“Вил Роџерс.

Како сопствениците на кучиња го гледаат својот миленикОваа фотографија е дело на Џули Павлетич. Таа ја пријавила оваа слика од најдобриот пријател на човекот на натпреварот за најдобра фотографија на „National Geographic“ во 2009 година.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар