Разбудете го вашиот партнер со персонализирано утринско кафе

Доколку скакате да го изненадите вашиот партнер или вашите блиски, тогаш многу лесно можете да направите ваков „кафе-печат“. Ќе ви биде потребно пластично капаче од кафе за носење, скалпел и фломастер.Разбудете го вашиот партнер со персонализирано утринско кафе Напишете го она што сакате да го „испринтате“ на пената на кафето и исечете го со помош на скалпелот. Пота поставете го капачето врз веќе подготвеното кафе и истурете малку какао или цимет. Слатко изненадување без многу мака.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Nadica Reply

    za dobar i uspesen den.

Остави коментар