Како да го намалите целулитот со помош на кафе?

Како да го намалите целулитот со помош на кафе?

Дали и вие сте големи љубители на кафето? Ако вашиот одговор е позитивен, погледнете како можете да ги употребите остатоците од вашето утринско кафе во комбинација со малку маслиново масло во борбата против најголемиот непријател на жените – целулитот.

Како да го намалите целулитот со помош на кафе?

Кофеиниот нанесен на кожата ја стимулира крвта така што ги проширува крвните садови и на тој начин ја затегнува вашата кожа и помага при исфрлање на токсините и масните наслаги. Маслиновото масло овозможува оваа смеса да е полесна за нанесување и истовремено ја прави вашата кожа неверојатно нежна и мазна. Погледнете го ова видео и веднаш започнете со вашиот нов третман за совршена кожа без целулит.


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар