18 септември 2013 | Кафе пауза

Енергичен 15-минутен микс од DjGoce D\’Sauce

Додека работите, се подготвувате за учење или средувате низ дома, овој адреналински микс ќе се погрижи за вашето добро расположение и силна енергија.
Датум: 18 сеп 2013
, Автор:

„Како ја запознав мајка ви“ од женската страна

Веќе осум сезони од серијата „Како ја запознав мајка ви“, децата на Тед Мозби слушаат како тој ја запознал нивната мајка. Овој пат нивната мајка ја раскажува приказната...

Основни разлики помеѓу заљубеноста и вистинската љубов

Иако и во двете состојби станува збор за чувства кон друга личност, тие се сосема различни. Заљубеноста е моментална, а љубовта вечна.

Неодолива крем-салата со пченка и кисели краставички

Салата која ќе можете да ја послужите како додаток на трпезата, да ја ставите во сендвич, тако или да ја јадете во комбинација со ориз...

Минијатурна, но компактна студентска куќичка

Шведските архитекти од студиото „Tengbom Architects“ направиле малечка куќичка со површина од 10 метри квадратни, направена од еколошки материјали.

Најдобро платените диџеи во светот

Дефинитивно диџеите се новите рок ѕвезди. Доколку мислите поинаку, тогаш можеби оваа листа со нивната годишна заработка ќе ве разубеди.

Книга: „Приказни од Мјаукедонија“ – Игор Џамбазов

„Значи не сте нормални Вие хомосапиенсите!“
Датум: 18 сеп 2013
, Автор:

Разбудете го вашиот партнер со персонализирано утринско кафе

Доколку скакате да го изненадите вашиот партнер или вашите блиски, тогаш многу лесно можете да направите ваков „кафе-печат“.

Длабоки инспиративни цитати од Џон Ленон

Човекот кој ги напиша најубавите текстови на „Битлси“ секогаш знаел да каже некоја убава мисла.

Планинско одморалиште од иднината

Во блиска иднина австриски архитекти од студиото „Coop Himmelb(l)au“ ќе почнат да градат планинско одморалиште во Кина.