Најдобро платените диџеи во светот

Дефинитивно диџеите се новите рок ѕвезди. Доколку мислите поинаку, тогаш можеби оваа листа со нивната годишна заработка ќе ве разубеди. Магазинот „Форбс“ пред кус период ја објави листата со најдобро платените диџеи за мината година (од 1 јуни 2012 до 1 јуни 2013). Бројките се огромни.Најдобро платените диџеи во светот1. Келвин Харис – 46 милиони американски долари

2. Тиесто – 32 милиони американски долари

3. Давид Гета – 30 милиони американски долари

4. Swedish House Mafia – 25 милиони американски долари

5. Дедмаус – 21 милиони американски долари

6. Авичи – 20 милиони американски долари

7. Афроџек – 18 милиони американски долари

8. Армин Ван Бурен – 17 милиони американски долари

9. Скрилекс – 16 милиони американски долари

10. Каскада – 16 милиони американски долари

11. Стив Аоки – 14 милиони американски долари

12. Поли Ди – 13 милиони американски долари

12. Дипло – 13 милиони американски долари


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар