Филм: Голема илузија (Now You See Me)

Илузија која ја воодушевува публиката, но во целата претстава има и нешто повеќе од трик
Датум: 30 авг 2013
, Автор:

Кои нации спијат најдолго?

Доколку спиете помалку од 7 часа дневно, тоа може да резултира со бројни последици по вашето здравје, од срцеви заболувања до проблеми со помнењето и зголемување на ризикот од добивање дијабетис.

Ја запросил со оригинална романтична детска сликовница

Додека некои момци мислат дека криењето на свршеничкиот прстен во чашата вино е оригинално, ќе увидат дека овој маж е веќе неколку светлосни години понапред од нив...

Луди и нездрави диети на познатите кои не треба да ги практикувате

Притисокот од недоволно време, а поголем број килограми кои треба да се изгубат, најчесто резултира со погрешна одлука.

Шолја за кафе која спие додека спиете и вие

Утринската шолја за кафе (Morning Cup) е сензитивна на топлина, па така, во зависност од тоа во која состојба се наоѓа: празна или полна со топла течност, таа го менува своето расположение.
Датум: 30 авг 2013
, Автор:

Жените се најсекси кога носат пижами

Заборавете на сексапилната долна облека, бидејќи најновите истражувања покажале дека на повеќето мажи, жените им се најсекси во пижами.

Мажи дотерани со елегантни женски фризури

Зошто им се долгите коси на мажите кои скоро никогаш не прават ништо со нив?
Датум: 30 авг 2013
, Автор:

Зачудувачки перформанс: балерина танцува со остри ножеви

„En Puntas“ е неверојатно артистичко видео во кое балерината Амели Сегара изведува танцувачки перформанс на големо пијано, носејќи балетанки, продолжени нанапред со остри кујнски ножеви.