портрети | Кафе пауза - Part 4

Емотивни портрети на напуштени кучиња

Силни емоции „стиснати“ во неколку фотографии...
Датум: 29 јун 2013
, Автор:

Дали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици?

Зек Роуз креативно го преработил концептот на миленичињата кои наликуваат на своите сопственици во серијата од фотографии наречена „Petheadz“.

Портрети на познатите насликани во шолја кафе

На краткотрајните дела на Мајк Брич, можат да се најдат ликовите на познати рок ѕвезди, артисти, вонземјани и големи брилијантни умови.
Датум: 08 апр 2013
, Автор:

Слика со помош на тапи за вино

Талентираниот Скот Гундерсен вистински знае да ги искористи тапите за вино. Тој од нив умее да направи огромни фасцинантни портрети.

Прекрасни интимни портрети на млада фотографка

Според критичарите, оваа млада девојка има одлична способност да пренесе интимен момент во една фотографија.

Еротски астролошки портрети

Распоредот на ѕвездите во моментот на раѓањето го одредува нашето сексуално и емотивно постоење и функционирање. Ова се 12 еротски астролошки портрети за сите 12 знаци во Зодијакот.

10 трикови за фотографирање поинтересни портрети

Искористете ги следните трикови за да ја избегнете здодевноста која ја носат едноставните портрети на кои личноста „стои“ на средината од фотографијата со својата омилена „фаца за сликање“.

Харизматични портрети на животни

Модели од дивиот свет фотографирани токму во момент кога прават некој специфичен потег со телото или имаат интересен израз на лицето, исто како да се луѓе.

Смешни портрети изработени на прстите од рацете

Италијанскиот уметник познат само како Дито фон Тис започна проект наречен „Дитологија“ кој вклучува препознатливи портрети на славните личности изработени на човековите прсти.
Датум: 11 окт 2012

Прави портрети користејќи копчиња од тастатури

Употребувајќи ја својата вештина, секое копче на неговата слика претставува еден пиксел. Резултатот од неговата работа е навистина фантастичен, а во неговата галерија можат да се најдат околу 1.000 слики.

Неверојатни фотографии за натпреварот на National Geographic Traveler 2012

Избравме наши фаворити во трката за најдобра фотографија организирана од National Geographic Traveler оваа година.

Инспиративна уметност на шипки

Уличните уметници т.н. „Zebrating“ се едно неверојатно дуо од Манјахм, Германија. „Zebrating“ го опишува нивниот артистички стил, за кој е потребно употреба на техника со штрафти (какви што има зебрата).