портрети | Кафе пауза - Part 3

Оваа фотографка совршено ги обновува старите семејни портрети

Кристин Х. Меконел е фотографка од Лос Анџелес која нашла совршен начин да ги обнови старите портрети од нејзиното семејство.
Датум: 04 јан 2015
, Автор:

Ова не се само бои на лице – ова е УМЕТНОСТ

Си помисливте дека овој човек создава уметност со тоа што си нанесува бои на лицето? – И јас исто. Но не, овој уметник создава надреалистички и неверојатно фасцинантни дела.
Датум: 06 дек 2014

Исклучителни фотографии на кои светлината и сенките си поигруваат со вашите очи

Фотографии од млади девојки кои се изгубени во длабочината на нивните мисли, без разлика дали се опкружени со природни пејзажи или се затворени во темните делови од нивните домови.

Интимни портрети кои ќе ве допрат до душата

Разоткриен поглед кој не само што покажува длабоки емоции, туку изгледа и како да ги допира гледачите директно во душата.

Интимни портрети под тушот

Наместо да ги однесе своите модели во студио и да бара од нив да направат одреден израз на лицето за да може да направи добра фотографија, Манџари Шарма ги однела под својот туш.

Одблизу со ретките опасни бенгалски тигри

Основачот на Институтот за многу загрозени и ретки видови (T.I.G.E.R.S.) и тренер на егзотични животни д-р Багаван Антл секојдневно добива уникатна можност да се најде лице в лице со голем број бенгалски тигри.
Датум: 02 дек 2013
, Автор:

Фотопортрети од лица моќно трансформирани со боја и шминка

Надреални верзии од фотографираните субјекти инспирирани од дводимензионалните постери, стриповите, поп културата...
Датум: 26 ное 2013
, Автор:

Од обична монета до интересно уметничко дело

Бразилскиот артист Андре Леви направил серија многу интересни нацртани парички, со минијатурни портрети од познати ликови.

Талентирана девојка црта на своите бутови

Џоди Стил е 19-годишна девојка која студира филмска продукција во Бостон. Таа во слободно време, наместо на хартија, црта фантастични портрети и илустации на незините бутови.

Верувајте им на очите! Овие слики не се фотографии

Хиперреалистичните слики се многу популарни. Како што и самото име кажува, тие изгледаат премногу реално за да бидат слики...
Датум: 11 јул 2013
, Автор:

Пици со ликови на познатите личности

Артистката Пруденс Стејт има необично хоби – таа прави вкусни пици дизајнирани со портрети од познатите личности.
Датум: 08 јул 2013
, Автор: