Дали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици?

Зек Роуз е 23-годишен фотограф кој живее во Торонто, Канада. Тој креативно го преработил концептот на миленичињата кои наликуваат на своите сопственици во серијата од фотографии наречена „Petheadz“. Зек прави портрети од миленичињата кои потоа ги спојува со портретите од нивните сопственици. Дали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици?Оваа идеја започнала како креативна вежба, но многу брзо привлекла големо внимание од јавноста. Проектот е сè уште активен, па доколку сакате да бидете во тек со неговите дела можете да го следите Зек на ИнстаграмДали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици? Дали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици?Дали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици? Дали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици? Дали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици? Дали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици? Дали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици? Дали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици? Дали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици? Дали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици? Дали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици? Дали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици? Дали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици? Дали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици? Дали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар