19 септември 2013 | Кафе пауза

Од стари до убави модерни чизмички за помалку од 50 денари

Наместо да трошите пари на нов пар чизми за следнава сезона, можеби е подобро да си ги разубавите старите.

Уживајте во разиграните облаци над Хаваите

Разиграните облачиња во комбинација со спокојната и среќна музика во ова тајмлепс видео, ќе направи да се почувствувате како да сте на еднонеделен одмор на Хавајските острови. :)

Две работи кои не смеете да му ги премолчите на партнерот

Жените имаат склоност некои работи да им ги премолчуваат на своите партнери. Меѓутоа, секоја врска мора да се темели на искреност, па макар и на моменти таа да е непријатна.

Романтичен состанок со музиката на Луис Армстронг

Понекогаш на секој од нас му е потребна едноставна и мирна ноќ помината во прегратките на саканиот/та, слушајќи музика која ќе ни ги оттргне мислите од секојдневните обврски и проблеми.

Талентирана девојка црта на своите бутови

Џоди Стил е 19-годишна девојка која студира филмска продукција во Бостон. Таа во слободно време, наместо на хартија, црта фантастични портрети и илустации на незините бутови.

Љубовни лекции кои мораме да ги научиме во 20-тите години

Прочитајте кои љубовни лекции треба да ги научиме најкасно до 30-тата година.

Кога познатите личности би ги имале усните на Лана Дел Реј…

Што мислите, дали на Џорџ Клуни добро би му прилегале усни како тие на Лана Дел Реј? :)

Неодоливи кожни „Vans“ патики

Токму навреме за новата сезона, компанијата „Vans“ го претстави овој прекрасен пар патики, наречен „Old Skool Reissue“.

Како да имате продуктивна слободна година?

Решивте да си дадете себеси една година одмор пред да продолжите со студиите или работата. Во ред. Еве како тој период да го направите многу корисен и продуктивен.
Датум: 19 сеп 2013
, Автор:

Интересни факти со кои ќе ги импресионирате оние околу вас

Ова се интересни факти кои не сте ги знаеле досега и со нив ќе ги импресионирате вашите пријатели, воедно започнувајќи примамлива тема на разговор.
Датум: 19 сеп 2013
, Автор: