Кога познатите личности би ги имале усните на Лана Дел Реј...

Кога познатите личности би ги имале усните на Лана Дел Реј…

People with Lana Del Rey Lips“ е блог кој го водат бриселскиот уметнички режисер Николас Хикорне и веб-дизајнерот Свен Гроте, на кој можат да се видат ултрасмешни „фотошопирани“ фотографии од познатите личности, на кои им се додадени популарните, истакнати усни на сексапилната пејачка Лана дел Реј. Името на блогот воопшто не разочарува, бидејќи го опишува точно она што очекувате да го видите – холивудските миленичиња и најпосакувани мажи како Рајан Гослинг и Џорџ Клуни, претворени во помалку привлечни мажи со набабрени усни и траен изглед на патка. 🙂

Кога познатите личности би ги имале усните на Лана Дел Реј...

Рајан Гослинг

Кога познатите личности би ги имале усните на Лана Дел Реј...

Џорџ Клуни

Кога познатите личности би ги имале усните на Лана Дел Реј...

Даниел Крег

Кога познатите личности би ги имале усните на Лана Дел Реј...

Шакира

Кога познатите личности би ги имале усните на Лана Дел Реј...

Анџелина Џоли

Кога познатите личности би ги имале усните на Лана Дел Реј...

Џастин Бибер

Кога познатите личности би ги имале усните на Лана Дел Реј...

Чак Норис

Кога познатите личности би ги имале усните на Лана Дел Реј...

Стив Џобс

Кога познатите личности би ги имале усните на Лана Дел Реј...

Ким Џонг Ил

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Selly Reply

    Фотошоп!!!

Остави коментар