Талентирана девојка црта на своите бутови

Талентирана девојка црта на своите бутови

Џоди Стил е 19-годишна девојка која студира филмска продукција во Бостон. Таа во слободно време, наместо на хартија, црта фантастични портрети и илустрации на незините бутови.

Талентирана девојка црта на своите бутови

Надарената илустраторка, честопати по грешка била пофалувана за незините тетоважи, бидејќи луѓето не можат да препознаат дека станува збор за цртеж, нацртан набрзина за време на некое од факултетските предавања.

„Искрено, навистина почнав да се цртам, бидејќи немав хартија околу мене. Почнав многу да цртам за време на предавањата и луѓето почнаа да забележуваат. Многу сум бела, па мојата кожа наликува на хартија.“

Цртежите ги забележал еден незин професор од „Emerson College“ и ја ангажирал за илустрирање на една новела.

Талентирана девојка црта на своите бутови Талентирана девојка црта на своите бутови Талентирана девојка црта на своите бутови Талентирана девојка црта на своите бутови Талентирана девојка црта на своите бутови Талентирана девојка црта на своите бутови Талентирана девојка црта на своите бутови Талентирана девојка црта на своите бутови Талентирана девојка црта на своите бутови Талентирана девојка црта на своите бутови Талентирана девојка црта на своите бутови

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар