Романтичен состанок со музиката на Луис Армстронг

Домашно подготвена вечера, вино, свеќи и тивка музика. Можеби ви звучи како клише, но зарем има поромантичен начин да го изненадите вашиот партнер и да му покажете колку ви значи? И покрај сè, понекогаш на секој од нас му е потребна едноставна и мирна ноќ помината во прегратките на саканиот/та, слушајќи музика која ќе ни ги оттргне мислите од секојдневните обврски и проблеми. Романтичен состанок со музиката на Луис АрмстронгСекако, доколку сакате вашата романтична вечера да биде целосно совршена, мора да имате добар избор на музика. И токму во тоа може да ви помогне легендарниот Луис Армстронг. Погледнете ја нареднава плејлиста со дел од неговите најромантични песни… Ви посакуваме пријатна вечер.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар