Слика со помош на тапи за вино

Слика со помош на тапи за вино

Талентираниот Скот Гундерсен вистински знае да ги искористи тапите за вино. Тој од нив умее да направи огромни фасцинантни портрети.Слика со помош на тапи за виноТој најпрво на големо платно го црта и сенча портретот, а потоа ги кова тапите зависно од нијансата и сенката која треба да ја добие. Во неговото студио, тапите се распоредени по боја, за тој да може лесно да се снаоѓа при работењето.Слика со помош на тапи за виноСлика со помош на тапи за виноСлика со помош на тапи за виноСлика со помош на тапи за виноСлика со помош на тапи за виноСлика со помош на тапи за виноБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар