Малку поинакви пејзажи

Авторот на овие прекрасни пејзажи е Французинот Давид Кеошкерјан. Кога тој ќе го притисне копчето за фотографирање, само мал дел од неговата работа е завршен. Потоа продолжува да ги обработува своите фотографии сè додека не добие ефект за кој не можат да се набројат доволно епитети за да се опише колку е неверојатен.

Малку поинакви пејзажиМалку поинакви пејзажиМалку поинакви пејзажиМалку поинакви пејзажиМалку поинакви пејзажиМалку поинакви пејзажиМалку поинакви пејзажиМалку поинакви пејзажиМалку поинакви пејзажиМалку поинакви пејзажиМалку поинакви пејзажиМалку поинакви пејзажиМалку поинакви пејзажиМалку поинакви пејзажиМалку поинакви пејзажи


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар