Прекрасни интимни портрети на млада фотографка

Меланија Брешија е 20-годишна фотографка која иако нема премногу искуство во професионалната фотографија, сепак успеа да изгради свој сопствен стил којшто ја издвојува од другите.

Според критичарите, оваа млада девојка има одлична способност да пренесе интимен момент во една фотографија, а кога станува збор за автопортрет, тоа го прави уште подобро. Најмногу се фокусира на играта на светлината и како таа може да ги рефлектира емоциите на една жена. Кога не работи на автопортрети, моделите што ги користи за нејзините фотосесии се најчесто блиски роднини или пријателки. Колку е девојката талентирана, уверете се и сами!

Прекрасни, интимни портрети на млада фотографка

Ништо не е ниту скршено ниту заборавено, таков е договорот.

Прекрасни, интимни портрети на млада фотографка

Тајна кутија

Прекрасни, интимни портрети на млада фотографка

Светло и темно

Прекрасни, интимни портрети на млада фотографка

Огрозд

Прекрасни, интимни портрети на млада фотографка

Фотографирање

Прекрасни, интимни портрети на млада фотографка

Исчезни, а потоа врати се

Прекрасни, интимни портрети на млада фотографка

Јас сум крал на кралството Јас

Прекрасни, интимни портрети на млада фотографка

Прости прва љубов моја, но јас сум уморна

Прекрасни, интимни портрети на млада фотографка

Базен

Прекрасни, интимни портрети на млада фотографка

Линии

Прекрасни, интимни портрети на млада фотографка

Замисли си

Прекрасни, интимни портрети на млада фотографка

Чекорење

Прекрасни, интимни портрети на млада фотографка

Авион од хартијаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

  1. Magdalena Reply

    Ништо посебно, само малку нашминкано 🙂

Остави коментар