20 септември 2013 | Кафе пауза

Што говори за вас кафето кое го пиете?

Врстата на кафе која обожавате да ја пиете може да каже многу за вашата личност, покажуваат најновите истражувања...

Филмски препораки за возбудлив викенд

За овој викенд ви спремивме 5 филмски препораки, кои со сигурност ќе ви се допаднат.

Најчестите заблуди за стриите

Појавата на стриите, кои всушност се оштетено сврзно ткиво, зависи од гените, односно колку вашата кожа е растеглива, како и колку е снабдена со колаген и витамин Е.

„Нутела лава“ – неодоливо чоколадно задоволство

Ова е одличен десерт кој можете да го сервирате по семејниот ручек, супер идеја за да го изненадите вашиот партнер, или пак слатко изненадување за вашите најмали како награда бидејќи биле послушни. Па кој не сака Нутела?
Датум: 20 сеп 2013
, Автор:

Топ 12 намирници за согорување на стомачните масти

Одредени намирници можат да ви бидат вистински сојузници за одржување и обликување на фигурата, особено кога станува збор за намалување на масните наслаги околу струкот и стомакот.

Фризура: плетенка „водопад“

Интересна и необична фризура со која ќе го освежите својот изглед.

Кој европски народ е најубаво облечен?

Порталот „Zoover“ направил истражување во кое учествувале 12.000 туристи од 20 европски држави, а прашањето било кој европски народ најубаво се облекува.

12 алармантни знаци дека сте во лоша љубовна врска

Ова се 12 предупредувачки знаци дека сте во лоша и нездрава љубовна врска која ви нанесува штета.
Датум: 20 сеп 2013
, Автор:

Од обична монета до интересно уметничко дело

Бразилскиот артист Андре Леви направил серија многу интересни нацртани парички, со минијатурни портрети од познати ликови.

Совршена перница за заљубените парови кои не живеат заедно

Без разлика дали имате врска на далечина или едноставно сè уште не живеете заедно со вашиот партнер, сигурно она што најмногу ви недостасува е да знаете кога тој/таа ќе си легне во кревет и ќе потоне во длабок сон...