Неверојатни митски суштества: Достоинствената убавина на мачките мејн кун

Неверојатни митски суштества: Достоинствената убавина на мачките мејн кун

Фотографот Роберт Сијка ви ги претставува мачките мејн кун, најголемата припитомена раса на мачки. Тие се најблиските животни до рисот што можете да ги чувате дома без да се грижите за вашата безбедност. За Сијка, мачките отсекогаш биле достоинствени суштества, речиси митски, а сега тој успеал да пронајде нов начин на којшто може да се долови нивната убавина.

Неверојатни митски суштества: Достоинствената убавина на мејн кун мачките уловена на фотографии

„Отсекогаш сум сакал мачки и фотографија. Давам сѐ од себе да ги искомбинирам двете најдобро што можам“, вели фотографот.

И тој навистина успеал да ги искомбинира неговите интереси преку серијата фотографии од мејн кун мачки на кои тие изгледаат како да имаат благородно потекло.

Погледнете ги нивните неверојатни портрети и восхитувајте се на нивната беспрекорна убавина…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар