26 ноември 2013 | Кафе пауза

Дизајнерски лампи во Концепт 37

Во четврток, на 28 ноември, со почеток во 20.30 часот, во концептуалното кафуле „Концепт 37“ (на улица Рузвелтова 37), ќе се одржи промоција на најновата серија лампи, креирани од македонскиот дизајнер и мултимедиjален уметник Бојан Кртолица.
Датум: 26 ное 2013
, Автор:

16 реченици кои ќе ги сфатат само оние кои се во брак

Давањето збор за навек со себе си повлекува некои ставови кои не можат да ги сфатат луѓето кои не се во брак.
Датум: 26 ное 2013
, Автор:

На што подобро се сеќавате: на првиот бакнеж или на првото сексуално искуство?

И пред да дојде до првиот бакнеж и пред да го доживееме првото сексуално искуство, многу размислуваме како ќе биде, со кого ќе биде, како ќе се чувствуваме потоа. Но, што е она на што подобро се сеќаваме подоцна во животот?
Датум: 26 ное 2013
, Автор:

Тробоен есенско-зимски маникир

За да бидете во склад со природата околу вас, направете едноставен, но многу ефектен есенски маникир, кој можете да го практикувате низ целата сезона есен/зима со мали промени во изборот на боите.
Датум: 26 ное 2013
, Автор:

Брз фитнес: Како да постигнете двојно подобри резултати за двојно помалку време?

Зарем не би било супер да можевме да согоруваме калории и да топиме масти со само 4-минутно вежбање на ден? Всушност, тоа е можно.
Датум: 26 ное 2013
, Автор:

10 знаци дека можеби станувате возрасни

Стари сте онолку колку што се чувствувате, без разлика на вашите години. Сепак, овие неколку показатели можеби ќе ви докажат дека веќе сте влегле во светот на возрасните.
Датум: 26 ное 2013
, Автор:

5 чекори за надминување на мрзливоста

Мрзливост е кога сè друго изгледа поинтересно од она што треба да се направи.

Фотопортрети од лица моќно трансформирани со боја и шминка

Надреални верзии од фотографираните субјекти инспирирани од дводимензионалните постери, стриповите, поп културата...
Датум: 26 ное 2013
, Автор:

Кои бои ќе ја обојат оваа зима?

Боите за оваа зима изгледаат одлично на секој тен и истите можат да бидат дел од вашата облека или шминка. Погледнете кои нијанси ќе направат да изгледате стилски, софистицирано и зимски оваа сезона.