22 ноември 2012 | Кафе пауза

ТВ серија: Убавицата и ѕверот (Beauty and the Beast)

ТВ серија за криминалните случаи кои полесно се решаваат кога го имате „ѕверот“ на своја страна...
Датум: 22 ное 2012
, Автор:

Интервју со бендот „Омниа“

Слушнете го првиот сингл на Омниа - комбинација од феноменален вокал и неверојатни гитарски способности.

10 трикови за фотографирање поинтересни портрети

Искористете ги следните трикови за да ја избегнете здодевноста која ја носат едноставните портрети на кои личноста „стои“ на средината од фотографијата со својата омилена „фаца за сликање“.

6 чекори до совршен домашен маникир

Изгледот на ноктите е многу важен за една дама. Наместо да давате пари по козметички салони, еве совети за тоа како да си направите совршен маникир во домашни услови.
Датум: 22 ное 2012
, Автор:

Технологија за стари луѓе

Овие неколку апликации би можеле многу да им помогнат на оние кои веќе зачекориле во третото доба од животот.

Колку често треба да се перат одредени парчиња облека?

Сите ние сакаме да го зачуваме новиот изглед на облеката колку што е можно подолго и затоа треба да бидеме внимателни кога треба да се исперат одредени парчиња облека. Прочитајте што нè советуваат стручњаците...
Датум: 22 ное 2012

Валканиот постер

„Dirt Poster“ или валканиот постер е графички дизајн направен од страна на Роланд Риенер Тианко, дизајнер кој живее во Њујорк.