27 мај 2013 | Кафе пауза

Романтичен хороскоп

После една година, Кафе пауза повторно ве изненадува со комбинации од вашата омилена категорија - астрологијата. Овој пат темата е жешка – љубов, секс и романтика!
Датум: 27 мај 2013
, Автор:

10 нешта кои секојдневно ни паѓаат на памет секоја пролет

Пролетта е супер годишно време, но преодноста од зима кон лето нè тера секојдневно да се запрашуваме и да си помислуваме некои работи. Еве 10 такви.
Датум: 27 мај 2013
, Автор:

Домашен пилинг за тело од кафеав шеќер

Тој ќе ви ја подобри циркулацијата и ќе ви ги отстрани мртвите клетки од вашата кожа. Препорачан е од страна на луксузниот спа-центар во хотелот Dove Mountain, Аризона.

Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми

Погледнете ги фотографиите од досега најуникатниот дизаjн на Мекдоналдс.

Оваа сезона: 50 нијанси на розово

Денов го посветуваме на најжешката и најженската боја – розовата. Во новите колекции на модните дизајнери оваа сезона секако не изостанува розовата боја, која е симбол на љубовта и убавината.
Датум: 27 мај 2013
, Автор:

Како да бидете опкружени со личности кои позитивно влијаат на вас?

„Бидете опкружени со луѓе кои ве прават среќни. Луѓе кои ве засмејуваат и ви помагаат кога имате потреба. Луѓе кои навистина се грижат. Тие се оние кои вреди да ги зачувате во животот. Сите останати се само на минување“. – Карл Маркс
Датум: 27 мај 2013
, Автор:

Дали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици?

Зек Роуз креативно го преработил концептот на миленичињата кои наликуваат на своите сопственици во серијата од фотографии наречена „Petheadz“.

Животот не се цени според тековниот ден

Мисла на денот со шолја кафе...
Датум: 27 мај 2013
, Автор: