Оваа сезона: 50 нијанси на розово

Денов го посветуваме на најжешката и најженската боја – розовата. Во новите колекции на модните дизајнери оваа сезона секако не изостанува розовата боја, која е симбол на љубовта и убавината.Оваа сезона: 50 нијанси на розовоОваа година розовата доаѓа со нов тренд – во пастел варијанта. Најдоминантни бои кои ги донесоа модните трендови во сезоната пролет/лето 2013 се пастелните: бебешко сина и розова.

Розовата пастелна е мека боја која можете да ја комбинирате со бела, бебешко сина, цветни дезени на црна и други.

Покрај пастелната, во мода е и омбре варијантата, а нијансите на розово особено добро изгледаат на фустани.

Уште еден начин да носите розово оваа сезона се розовите риги. Ригите се тотално тренди, па зар има подобар начин да изгледате женствено и модерно?

Можете да се облечете и целосно во розово, само секогаш внимавајте на ременот на фустанот кој треба да биде во поинаква боја за да го разбие изгледот.

Погледнете 20 модни комбинации за розови инспирации.Оваа сезона: 50 нијанси на розово Оваа сезона: 50 нијанси на розово Оваа сезона: 50 нијанси на розово Оваа сезона: 50 нијанси на розово Оваа сезона: 50 нијанси на розово Оваа сезона: 50 нијанси на розово Оваа сезона: 50 нијанси на розово Оваа сезона: 50 нијанси на розово Оваа сезона: 50 нијанси на розово Оваа сезона: 50 нијанси на розово Оваа сезона: 50 нијанси на розово Оваа сезона: 50 нијанси на розово Оваа сезона: 50 нијанси на розово Оваа сезона: 50 нијанси на розово Оваа сезона: 50 нијанси на розово Оваа сезона: 50 нијанси на розово Оваа сезона: 50 нијанси на розово Оваа сезона: 50 нијанси на розово Оваа сезона: 50 нијанси на розово Оваа сезона: 50 нијанси на розово


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар