Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми

Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми

Неодамна се отвори нов ресторан Мекдоналдс во Грузијскиот град Батуми кој изгледа неверојатно. Објектот бил дизајниран од архитектот Гиорги Кмаладсе. Под заоблените стаклени панели се наоѓа ресторанот за брза храна, бензинска станица и градина. Над самата структурата е поставен стаклен кров кој го исполнува внатрешниот простор со природна светлина. Погледнете ги наредниве неколку фотографии од досега најуникатниот дизајн на Мекдоналдс.Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар