Истражувајќи го светот преку неверојатни фотографии

Неодамна, National Geographic ја лансираше својата платформа „Your Shot“ за споделување фотографии која им овозможува на сите фанови на фотографирањето преку виртуелни задачи да се поврзат со фотографи и уредници и да добијат директен фидбек за нивната работа.

Првата задача на платформата беше да се споделат 3 фотографии кои покажуваат „како фотографирањето може да ни помогне да го истражуваме нашиот свет кој постојано се менува?“ На крајот од задачата, победничката фотографија ќе биде објавена во списанието на National Geographic, а фотографот кој ја направил ќе добие лично прегледување на неговото портфолио, учество на 5-дневна фотоработилница во Санта Фе, Њу Мексико како и парична награда од 1.000 долари.

Погледнете дел од неверојатните фотографии кои се најдоа на платформата „Your Shot“ за оваа задача…

Истражувајќи го светот преку неверојатни фотографии

Бела бура во рамка – Клаус Приб

Истражувајќи го светот преку неверојатни фотографии

Камуфлажа – Греам Мекџорџ

Истражувајќи го светот преку неверојатни фотографии

Портокалова слобода – Џој Ејкери

Истражувајќи го светот преку неверојатни фотографии

Националниот парк Громо Тенгер – Денис Волтон

Истражувајќи го светот преку неверојатни фотографии

Жив – Џонатан Такер

Истражувајќи го светот преку неверојатни фотографии

Проголтано од песок – Лорен Преториус

Истражувајќи го светот преку неверојатни фотографии

Оризовите тераси во Хмонг – Хоанг Гјанг Хаи

Истражувајќи го светот преку неверојатни фотографии

Кастелучо ди Норча – Мауро Мајон

Истражувајќи го светот преку неверојатни фотографии

Миграцијата на скакулците – Мишел Мартинели

Истражувајќи го светот преку неверојатни фотографии

Насмевка – Мод Исмаил

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар