колекција | Кафе пауза

18 луѓе коишто сакале да создадат лажна совршена фотографија, но не им успеало

Интернет корисниците ни дозволуваат да ѕирнеме „зад сцената“ од создавањето на нивните фотографии.

Колекција од Томи Хилфигер за лица со посебни потреби

Дизајнерот Томи Хилфигер ја носи модата на ново ниво. Оваа недела тој ја покажа својата трета колекција за луѓе со посебни потреби.

Неверојатна есенска и зимска колекција за 2017/2018 година од Ели Сааб

Ако сакате да се изгубите во бајковитите креации на Ели Сааб за новата сезона, тогаш дефинитивно сте дојдени на вистинското место.

Експлозија од бои во новата Ресорт колекција од Мисони

Женската колекција за пролет 2016 на Ангела Мисони изгледа многу впечатливо и весело како резултат на употребата на разновидни живи бои.

Колекција инспирирана од летните кампувања

И да не сте биле досега во камп сигурно сте ги слушнале раскажувањата на оние кои биле за незаборавните дружби, песните кои и денес ги погодуваат и им будат спомени, за тоа како кога би можеле уште веднаш би заминале на кампување.
Датум: 04 фев 2015

Секси и неодолива колекција од „Victoria’s Secret“

Кендис Сванепол ја претставува новата пролетно-летна колекција на долна облека од „Victoria's Secret“ за 2015 година.

Моден Викенд Скопје, есен/зима 2014: Спој на елеганција, гранџ и авангарда

Панк и гранџ, софистицираност и елеганција, авангарда и футуризам се само дел од епитетите кои го опишуваат овогодишниот моден викенд.

Нина Ричи, колекција пролет/лето 2015

Оваа година на модните писти во Париз, во колекцијата на Нина Ричи можеа да се забележат женствени модели за сите типови девојки, започнувајќи од нежни пастелни бои, па сè до силни и храбри нијанси.