12 јуни 2015 | Кафе пауза

6 причини за високите жени да носат високи потпетици

Кога сте висока жена, навикнати сте да гледате одозгора и постојано учите да се соочувате со тоа дека светот не е создаден по ваша мерка.

Ретка врста, но постои: На вистинските жени им е потребен ваков маж

На вистинските жени не им е лесно да го најдат вистинскиот партнер, но на нивна среќа постојат ретки мажи кои нив совршено им одговараат. Дознајте за какви мажи станува збор.

Куче сфаќа дека е прелажано и прави израз на лицето кој слатко ќе ве насмее

Кучето Ануко не е импресионирано кога неговата сопственичка Џазмин Милтон се обидела да го измами преправајќи се дека му фрла топче.

5-те најголеми причини поради кои не можете да ослабите

Погледнете ги 5-те најголеми причини поради кои не слабеете...

Познати ѕвезди кои изгледаат прекрасно и без шминка

За овие убавици, изгледа шминката не допринесува многу, бидејќи тие се природно надарени со прекрасен изглед...

Победете ја анксиозноста во само 8 чекори

Погледнете ги овие 8 чекори предложени од страна на Академијата за психологија во Америка со цел полесно да се справите со ова состојба.

Веб-сајтот „Pornhub“ собира 3,4 милиони долари за неверојатна цел

Тие храбро ќе одат онаму каде што ниту една порно ѕвезда не била претходно...

Експлозија од бои во новата Ресорт колекција од Мисони

Женската колекција за пролет 2016 на Ангела Мисони изгледа многу впечатливо и весело како резултат на употребата на разновидни живи бои.

6 бјути хорор приказни кои ќе ве натераат да размислите за она што го правите со вашето тело

6 жени на потешкиот начин ги научиле негативните страни на овие чести и добро познати третмани за убавина...

30 ситуации кога треба да кажете „НЕ“ и да го направите она што е најдобро за вас

Животот е прекраток за да го поминувате во ситуации во кои не сте среќни.

Луѓето се делат во две категории: Дали вие сте тип А или тип Б?

Изборите кои ги правиме често нè дефинираат, но тоа не мора да е секогаш толку сериозно како што звучи.