Веб-сајтот „Pornhub“ собира 3,4 милиони долари за неверојатна цел

Веб-сајтот „Pornhub“ цели кон нови и оригинални содржини, па токму затоа и неговите уредници се обидуваат да соберат 3,4 милиони долари со цел да испратат две порно ѕвезди во вселената за да научат нешто повеќе за сончевиот систем и да истражуваат нови светови. Се шегуваме. Тие ќе одат во вселената за да имаат секс.

(1) Веб-сајтот „Pornhub“ собира 3,4 милиони долари за неверојатна цел

Нивната идеја е да соберат доволно пари со цел да можат да ја направат првата секс снимка во вселената. За да го постигнат тоа ќе им бидат потребни околу 2 милиони долари за место на комерцијален вселенски лет и 6-месечен тренинг кој ќе ги претвори актерите Ева Ловиа и Џони Син во привремени астронаути. Кој вели дека само вистинските астронаути можат да одат во вселената?

„Тренингот ќе биде ригорозен“, вели Ловиа. „Џони и јас мора да бидеме физички подготвени за полетување и слетување, како и добро запознаени со соодветните безбедносни мерки и информациите за научната и вселенската технологија… Тоа ќе биде екстензивно, долго и неверојатно искуство.“

(2) Веб-сајтот „Pornhub“ собира 3,4 милиони долари за неверојатна цел

Мисијата на овие порно ѕвезди, покрај снимањето на нивниот сексуален однос, ќе биде и да ги истражат аспектите на животот во вселената кои не можат да бидат набљудувани од страна на традиционални астронаути. Тие велат дека станува збор за уникатна мисија која ќе ѝ пркоси на гравитацијата, ќе влезе во историјата и ќе ги турне границите за секс-истражувањата. Доколку успеат да ги соберат потребните финансии, тие планираат филмот да се објави во 2016 година. Но, актерите се помалку загрижени за парите, а многу повеќе за самиот акт.

„Моето главно прашање е дали недостатокот на гравитација ќе влијае врз мојот оргазам“, вели Ловиа. „Ако тој предизвикува толку добро чувство на Земјата, можам само да замислам како ќе биде во вселената.“


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар